کاربرد باریت حفاری

کاربرد های باریت حفاری را بیشتر بشناسیم

باریت حفاری چیست و چه کاربردی دارد

باریت حفاری ، بسیاری از صنایع برای ادامه فعالیت خود به مواد شیمیائی خاصی نیاز دارند.استفاده از این ترکیبات باعث می شود تا در موارد خاصی استحکام ومقاومت محصول ساخته شده افزایش یابد.باریت حفاری با ترکیبBaSo  از جمله  همین ترکیبات شیمیایی خاص می باشد. محل پیدایش این کانی از دل سنگهای آتشفشانی و به همراه ترکیباتی مانند کوارتز و کلسیت می باشد. استفاده از این ترکیب در صنایع پلاستیک سازی، داروسازی، چینی سازی، جوهر سفید و لاک غلط گیر، لنت ترمز وسایل آتش بازی  و شمع خودرو و همچنین در صنعت پالایش و حفاری بسیار زیاد است.باریت در طبیعت به اشکال و رنگهای متنوع از قبیل سیاه، سفید، خاکستری و آبی دیده می شود.تولید و تامین این ماده شیمیایی با استخراج از دل سنگهای آتشفشانی صورت می گیرد. از آنجا که وزن این کاده سنگین است و حمل و نقل آن چندان به صرفه نیست. ترجیحا صنایعی که نیازمند به استفاده از این ماده می باشند نزدیک به معادن استخراج آن می باشند.

در صنایع پتروشیمی و نفت و گاز باریت حفاری بیشترین مصرف را دارد.باریت در شکل سنگ و پودر در طبیعت موجود می باشد

 

 

نمونه باریت حفاری

نمونه های معدنی و پودر باریت حفاری

 

دلیل استفاده از باریت حفاری

به دلیل وزن مخصوص  باریت از آن برای افزایش وزن سیال در هنگام حفاری در صنایع نفت و گاز استفاده می شود.هنگامی که در حفاریهای عمیق برای استخراج نفت و گاز نیاز به پایین آمدن فشار گاز مایع می باشد.  پودر باریت را به آب و گل رس اضافه می کنند و در حفاری مورد استفاده قرار می دهند. باریت باعث آزاد شدن خرده های حفاری و ماسه در ته چاه می شود حفاری می شود و از ریزش چاه در زمان حفاری جلوگیری می کند

دلایل مهم استفاده از باریت در صنایع حفاری عبارتند از :

1-خنثی بودن  باریت از نظر یک ترکیب شیمیایی

2- تمیز بودن

3-ارزان بودن

4- استفاده راحت از آن

  • قیمت مناسب
  • افزایش طول عمر قطعات و تجهیزات حفاری
  • خنک کننده و نرم کننده قطعات و لوله های حفاری
  • ایجاد امنیت در هنگام حفاری

در حقیقت بیشترین میزان مصرف  باریت در صنایع نفت و گاز می باشد.

کاربرد باریت حفاری 

 

 

 

استفاده از باریت در حفاری

خرید و فروش موادشیمیایی مانند باریت به چه صورت می باشد

فروش مواد شیمیایی موادی مانند باریت و تولید و تامین انواع مواد معدنی شیمیایی در تخصص شرکتهای صنایع شیمیایی می باشد.و بر اساس نوع  کاربرددر صنعت وزن مخصوص و بسته بندی آن متفاوت می باشد و این از جمله مواردی است که در قیمت آن تاثیرگذار است.شرکتهایی که در زمینه تولید و تامین انواع مواد معدنی شیمیایی فعال هستند،خرید و فروش مواد شیمیایی صنعتی را بر اساس نیاز شما در بسته بندی صنعتی  ارائه می دهند، این صنایع با در اختیار داشتن دانش استخراج و فرآوری باریت برای کاربردهای مختلف  صنعتی تحول بزرگی در استفاده از این ترکیب شیمیایی خاص بوجود آورده اند.  بسته بندی صنعتی باریت به دلیل استفاده در صنایع خاص در بسته بندی های جامبوبگ و در وزن های 1 تن به بالا عرضه می شود. بسته بندی جامبوبگ مخصوص ترکیبات پودری مانند باریت در صنعت طراحی شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه

*

Call Now Buttonبا ما تماس بگیرید 88639582